Pijn en koorts

Pijnstillers

De pijnstillers die u zonder recept kunt kopen zijn te verdelen in 3 groepen. Paracetamol, combinatiemiddelen met paracetamol, en de ontstekingsremmende pijnstillers (NSAID). De keuze voor de juiste pijnstiller hangt af van een aantal zaken.

Over het algemeen is paracetamol de eerste keuze als pijnstiller. Paracetamol is een veilig middel dat door de meeste mensen goed wordt verdragen. Een groot voordeel van paracetamol is dat het met de meeste geneesmiddelen goed te combineren is. Gebruikt u paracetamol vaker dan 15 dagen per maand tegen hoofdpijn? Dit kan juist hoofdpijn veroorzaken. Neem contact op met uw arts. Gebruik nooit zonder advies andere pijnstillers samen met paracetamol. U loopt het risico te veel paracetamol binnen te krijgen. 

Soms werkt paracetamol onvoldoende. In die gevallen kan het zinvol zijn om een ontstekingsremmende pijnstiller te proberen. Alternatieven voor paracetamol zijn onder andere acetylsalicylzuur, carbasalaatcalcium, ibuprofen, diclofenac en naproxen. Let hierbij wel op. Indien u andere geneesmiddelen gebruikt of bijvoorbeeld maagkachten hebt, zijn de ontstekingsremmende pijnstillers mogelijk niet geschikt. Lees altijd de bijsluiter om te kijken of u een geneesmiddel veilig kan gebruiken, of vraag ons om advies. 

De combinatiemedicijnen met paracetamol hebben over het algemeen weinig toegevoegde waarde boven medicijnen met 1 werkzame stof. Wel krijgt u te maken met de mogelijke risico's van de verschillende stoffen die de combinatiemiddelen bevatten. Controleer altijd of het geneesmiddel dat u wilt gebruiken wel echt geschikt voor u is. Sommige combinatiemiddelen bevatten stoffen die bij bepaalde aandoeningen en bij gebruik van bepaalde geneesmiddelen schadelijk voor u kunnen zijn. 

Deze tekst gaat over geneesmiddelen. Lees voor gebruik altijd de bijsluiter en controleer of u een bepaald geneesmiddel veilig kan gebruiken. Gebruik nooit meer dan de aanbevolen dosering, en bewaar geneesmiddelen buiten bereik en zicht van kinderen.


Weergave per pagina
Sorteren op
109 - 120 van 120 resultaten

Antigrippine 250 mg paracetamol - 40 tabletten

6,99
1 stuk(s) = € 0,17
Productgegevensblad
Op voorraad

Roter Paracetamol Junior 250 mg banaan - 20 smelttabletten

4,29
1 stuk(s) = € 0,21
Op voorraad

Paracetamol 500 mg TEVA Clicker - 20 tabletten

 Tijdelijk niet leverbaar

2,45
1 stuk(s) = € 0,12
Productgegevensblad

Ibuprofen 400 mg TEVA Clicker - 20 tabletten

4,75
1 stuk(s) = € 0,24
Productgegevensblad
Op voorraad

Paracetamol 500 mg Sanias - 50 tabletten

1,99
1 stuk(s) = € 0,04
Productgegevensblad
Op voorraad

Aspirine Granulaat 500 mg - 20 sachets //

9,95
1 stuk(s) = € 0,50
Op voorraad

Aspirine 500 mg kauwtabletten - 20 stuks //

10,20
1 stuk(s) = € 0,51
Op voorraad

Advil reliva Forte 400 mg ovaal - 20 tabletten

4,60
1 stuk(s) = € 0,23
Op voorraad

Paracetamol Linn 500 mg - 20 tabletten

0,99
1 stuk(s) = € 0,05
Op voorraad
109 - 120 van 120 resultaten